جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ارتودنسی دندان بیومونت


 به یک هماهنگی و اعتماد به نفس دست پیدا کنید!

ارتودنسی شاخه ای از دندان پزشکی است که به تشخیص، پیشگیری، و درمان اختلالات و نقص‌های  دندان‌ها و فک‌ها می‌پردازد. این تخصص به تصحیح قرارگیری نامناسب دندان‌ها و فک‌ها و بهبود استحکام و زیبایی دندان‌ها می‌پردازد. اهداف اصلی ارتودنسی شامل بهبود تقویت عملکرد فک‌ها و دندان‌ها، تصحیح ترتیب دندان ها و مشکلات جویدن و زیبایی لبخند می‌باشد.

 

ارتودنتیست‌ها از ابزارهای مخصوصی نظیر براکت‌ها وایرها و مهارت‌های خاص برای تصحیح موقعیت دندان‌ها و فک‌ها استفاده می‌کنند. انجام ارتودنسی نه تنها به بهبود ظاهر و ایجاد یک لبخند زیبا کمک می‌کند بلکه می‌تواند مشکلات عملکردی مرتبط با دندان‌ها و فک‌ها را نیز حل کند.

ارتودنسی برای چه دندان هایی لازم است؟

برای دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید

ارتودنسی دندان به منظور تصحیح مشکلات مختلف دندان‌ها و فک‌ها انجام می‌شود. این مشکلات ممکن است در دندان‌ها، فک‌ها، یا هر دو دیده شوند. انواع دندان‌ها و موقعیت‌هایی که ارتودنسی می‌تواند برای آن‌ها مفید باشد شامل موارد زیر می‌شود:

1.نامرتبی دندان ها: در این مورد، دندان‌ها بیش از حد فشرده و تنگ در دهان هستند این مشکل می‌تواند با ارتودنسی دندان تصحیح شود.

2.فک بالای جلو تر(||class): اگر یک یا چنددندان پیش ‌تراز سایر دندان‌ها قرار داشته باشند و به وضوح بیرون آمده باشند، ارتودنسی دندان ممکن است برای به حالت طبیعی درآوردن آن‌ها انجام شود.

3.فک پایین جلو تر(|||class):در بعضی موارد رشد فک پایین بیشتر از فک بالاست و دندان های پایین جلو تر هستند بر عکس ||class که باز هم با درمان اراودنسی روابط فکی اصلاح می شود.

4.فاصله‌های بین دندان‌ها: اگر بین دندان‌ها فاصله‌های بیش از حدی وجود داشته باشد، ارتودنسی می‌تواند برای تنظیم دندان‌ها و بستن این فاصله‌ها به کار رود.

5.Deep biteیاopen biet: اگر فک‌ها بیش از اندازه در هم فرو رفته باشد یا دهان به سمت جلو باز باشد به آن دیپ بایت میگوییم،اگر دهان باز باشد و دندان ها به هم نرسند به آن اوپن بایت میگوییم ارتودنسی دندان برای تصحیح بایت انجام می شود.

6.مشکلات تنفسی: معمولا کسانی که تنفس دهانی دارند باعث جمع شدن فک بالا و نامرتب شدن دندان ها می شود برای تصحیح این مشکل ابتدا فک بالا باز شده و بعد دندان ها مرتب می شوند.

نمونه کار های مجموعه بیامونت

فرم ارتباط با بیومونت